Surfears 2.0

59.00

Kategooriad: ,

SurfEars, earplugs that let sound in and keep water out. They come with changeable parts in different sizes that allow you to customize them for your ears in order to find a comfortable and secure fit.

 

WHAT IS SURFER’S EAR?

Surfer’s ear is extra bone formed as lumps that grow in the ear canal. The cause of it is exposure to cold water and wind, especially the combination of the two as the wind creates a chill factor when your ears are wet. The extra bone growth, also called exostosis is believed to be the body’s defense mechanism to protect the ear drum. The problem is that the exostosis doesn’t go away afterwards, instead it continues to grow. As surfers we are frequently exposed to windy and wet conditions and that’s why this condition is common among surfers. Hence the name; surfer’s ear. The pace of the bone growth will increase with lower temperature and more frequent exposure. However, how bad it gets varies from person to person as some seems to be more prone to develop exostosis than others.

 

Check out Surfears website.

———

Kui te ei ole veel kuulnud selliseid termineid nagu ‘surfer’s ear’ või ‘swimmers ear’, siis soovitan teil end teemaga natuke kurssi viia.

Ise kuulsin sellest terminist esmakordselt augustis, kui kõrvaarsti külastasin ja olin esimene surfar, kes surfari kõrvaga nende juurde sattus . Mittesurfareid pidavat sama probleemiga neid külastama tihedamini, seega ole surfar või mitte, siis surfari kõrvad võid ikka saada.

Mis see surfari kõrv siis on? Jaheda tuule ja vee sattumine kõrva põhjustab kuulmekanalis luustiku juurdekasvu, kus lõppfaasis kuulmekanal kinni kasvab. Arvatakse, et see on keha kaitsemehhanism kaitsmaks sisekõrva külma eest.

Põhimõtteliselt kuulmekanali kitsenemisega väheneb kuulmine, järjest rohkem jääb vesi-mustus-vaik kõrva, raskem on puhastada ja tõenäosus infektsiooniks suureneb. Kui lasta asi lõpuni areneda, siis lahendab probleemi väga ebameeldiv op.

Kuidas probleemi vältida?
1. Väldi väga külmasid ja väga tuuliseid olusid? Meil surfates see üsna võimatu.

2. Hoia kuulmekanalit võimalikult soojas ja kuivana.
Abiks on – Kõrvatropid, neopreenmütsid, ujumismütsid.

Endal küll asi algfaasis, kuid mõtlesin probleemile lahendust otsida ja asja arengut pidurdada.

Need peaks siis kõrva kuivana hoidma, mugavalt peas püsima, ei häiri tasakaalu ning saab normaalselt ka teistega suhelda.